Північне МТВ надало рекомендації Кіптівській сільській раді усунути дискримінаційну умову конкурсу

Опубліковано 05 травня 2023 року о 13:25

Північне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надало рекомендації Кіптівській сільській раді Чернігівської області. Органу самоврядування надано рекомендації щодо припинення дій, що можуть обмежити конкуренцію на ринку вивезення відходів у громаді.

У ході здійснення державного контролю за дотриманням органами місцевого самоврядування у межах Київської, Житомирської, Черкаської та Чернігівської областей законодавства про захист економічної конкуренції у сфері поводження з твердими побутовими відходами Відділенням виявлено, що Кіптівська сільська рада 3 квітня 2023 року ухвалила рішення № 30 «Про проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території населених пунктів Кіптівської сільської ради». Відділенням проведено аналіз Конкурсної документації, яка була затверджена відповідним рішенням та з’ясовано, що пункт 4. «Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу», містить кваліфікаційний критерій «наявність документально підтвердженого досвіду надання послуг з вивезення твердих побутових відходів» та передбачає надання учасниками конкурсу документа про досвід роботи з надання послуг з вивезення твердих побутових відходів не менше двох років, що має дискримінаційний характер, оскільки суперечить підпункту 4 пункту 5 Порядку № 1173.

Отже, зазначене рішення органу місцевого самоврядування може обмежити конкуренцію на ринку надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території населених пунктів Кіптівської сільської ради.

Відтак, адміністративною колегією Відділення 5 травня 2023 року надано рекомендації Кіптівській сільській раді припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, а також усунути причини виникнення порушення та умови що йому сприяють у десятиденний строк з дня їх отримання Сільрада повинна привести конкурсну документацію на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів у відповідність до вимог законодавства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux