Портал в режимі тестування та наповнення
КП «Київтранспарксервіс» надано рекомендації щодо продажу прав на використання майданчиків для паркування у Києві
Опубліковано 01 березня 2023 року о 13:21

01 березня 2023 року Адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення АМКУ надала КП «Київтранспарксервіс» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. 

Правилами благоустрою м. Києва передбачено, що організація та експлуатація місць платного паркування транспортних засобів здійснюється лише оператором або підприємствами, з якими оператор уклав відповідний договір. Єдиним оператором з паркування транспортних засобів у м. Києві Київська міська рада рішенням від 26.06.2007 № 930/1591 визначила КП «Київтранспарксервіс». У зв’язку з чим, інші суб’єкти господарювання мають право використовувати майданчики для паркування, розміщені поза межами проїзної частини вулиць та доріг м. Києва, для здійснення власної господарської діяльності, виключно за наявності укладеного із оператором договору. 

Рішенням Київської міської ради від 05.03.2019 № 184/6840 «Про вдосконалення організації паркувального простору в м. Києві» (далі – Рішення КМР № 184/6840) КП «Київтранспарксервіс» спільно з Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було доручено розпочати продаж прав на розміщення та/або облаштування паркувальних майданчиків у м. Києві, які належать до сфери управління Підприємства відповідно до рішень Київської міської ради виключно в системі електронних продажів «ProZorro.Продажі» (https://prozorro.sale, крім тих, що визначені для безпосереднього облаштування та/або експлуатації КП «Київтранспарксервіс», без передачі будь-яких прав на них третім особам. 

Після того, як зазначене рішення (КМР № 184/6840) було скасовано судом через порушення Київською міською радою процедури його ухвалення, з лютого 2021 року КП «Київтранспарксервіс» здійснювало продаж прав експлуатації, утримання та облаштування майданчиків як із застосуванням електронної системи «ProZorro.Продажі», так і за результатами розгляду листів (заявок) від контрагентів (тобто без застосування електронної системи «ProZorro.Продажі»). 

Внаслідок чого умови функціонування цього ринку зазнало значних змін: 

- наразі відсутнє змагання між конкурентами за отримання права експлуатації певного майданчика; 

- неможливо здійснити моніторинг показників, пов'язаних з продажем прав на експлуатацію таких майданчиків: середні ціни продажу, перелік вже проданих прав та які Підприємство планує продати найближчим часом, кількість поданих заявок на один майданчик, тощо; 

- відсутній механізму оскарження результатів розгляду таких листів (заявок). Відсутність конкурентних умов відбору суб’єктів господарювання для здійснення експлуатації паркувальних майданчиків у м. Києві (в тому числі внаслідок незастосування у цьому процесі системи «ProZorro.Продажі»), призводить до неможливості забезпечення ефективного та відкритого здійснення продажу відповідних прав. 

З огляду на зазначене, адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення АМКУ 01 березня 2023 року надала КП «Київтранспарксервіс» обов’язкові для розгляду рекомендації припинити дії, які містять ознаки порушення, передбаченого пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», шляхом запровадження процедури укладання договорів про надання для експлуатації майданчиків для паркування із суб’єктами господарювання, що виявили бажання здійснювати експлуатацію майданчиків для паркування транспортних засобів у м. Києві, виключно на підставі проведення прозорого (відкритого) конкурентного відбору таких суб’єктів господарювання (електронний аукціон, конкурс тощо). 

Про результати розгляду цих рекомендацій КП «Київтранспарксервіс» має письмово повідомити Північне міжобласне територіальне відділення у місячний строк з дня їх отримання, із наданням підтвердних документів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux